Menų ir etnokultūros diena. Su 5b piešėme, 7a klijavome. Meno galerija Beržų progimnazijos kieme.

Balandžio 14 d. Vilniaus Edukologijos universitete vykusiame XVIII Nacionaliniame mokinių Česlovo Kudabos geografijos konkurse dalyvavo 2 mūsų mokyklos mokiniai: Amandas Bartuškevičius (6a kl.) ir Akvilė Banytė (7a kl.). Mokinius konkursui ruošusi geografijos mokytoja metodininkė Jurgita Ablėnė pasidžiaugė, kad Amandas (6 kl. mokinių grupė) surinko 93 taškus ir iš 147 olimpiados dalyvių iškovojo garbingą 15 vietą (nuo I vietos skyrė tik 17 taškų). 
Akvilės (7 kl. grupė) rezultatas tarp 127 dalyvių kuklesnis, bet ji pateko į aukštesnę dalyvių dalies pusę.

Sveikinu nuostabius jaunuosius geografus

"Linksmosios estafetės": dalyviai 1a, 2 a, 2b ir 5b; padėjėjai 5b ir 7a

Susitikimas su dailininke Sigute Ach

Smagus laikas kartu Šimtmečio patrepsynėje

5b ir 7a pasiruošę Šimtmečio patrepsynei

Nacionaliniame Č.Kudabos geografijos konkurse Vilniuje

Protų mūšis, skirtas lietuvių kalbos dienai

Kovo 2 d. po pamokų 5–8 kl. mokiniams vyko protų mūšis. Jį organizavo lietuvių kalbos mokytojos V. Batavičienė ir B. Gaigalienė, soc.pedagogė A. Narkevičienė ir šaunusis mokinių parlamentas. 
Buvo sudarytos 4 komandos, į kurias klasių deleguoti atstovai pateko išsitraukę Lietuvos etnografinio regiono pavadinimą. Kad komandoms būtų daugiau intrigų, penktasis narys buvo mokytojas. 
Protų mūšio programą sudarė 3 turai, kuriuose buvo pateikti tokie klausimai, kur reikėjo ne tik žinias pritaikyti, bet ir logiškai pamąstyti. Atrodo, lietuvių kalba mums tokia sava, o kiek dar yra nežinomų dalykų.
Nugalėtojais protų mūšyje tapo Aukštaitijos komanda. Sveikinimai jos nariams.

Tarptautinė mokslinė-teorinė konferencija “Gamtamokslinis ugdymas XXIa. mokykloje“Panevėžio Beržų progimnazijoje

2018 m. vasario 21 d. Panevėžio Beržų progimnazijoje vyko Tarptautinė mokslinė-teorinė konferencija “Gamtamokslinis ugdymas XXIa. mokykloje“. Į šią konferenciją atvyko 260 dalyvių iš Panevėžio, Radviliškio, Ukmergės, Kėdainių, Jonavos, Klaipėdos, Kretingos, Alytaus, Utenos, Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Pasvalio, Rokiškio ir Latvijos Skaistkalnės mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų. Taip pat vyko tiesioginė konferencijos transliacija Beržų progimnazijos draugams iš Airijos lituanistinės mokyklėlės „Gintarėlis“ ir Amerikos lituanistinės mokyklėlės „Lietuvėlė“ kolegoms. Konferencijos dalyvius sveikino Panevėžio Beržų progimnazijos direktorius S.Ambrazaitis, Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas, Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas P.Luomanas, Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja S.Jakštienė, Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius V.Jakštas ir Latvijos Skaistkalnės mokyklos direktorė S.Vāverniece. Konferencijoje savo pranešimus pristatė lektoriai: Pasaulio bioenergetikos asociacijos prezidentas, „Žaliosios politikos instituto“ prezidentas Remigijus Lapinskas („Tvarioji plėtra pasaulyje ir Lietuvoje. Ar jaučiate pokyčių poveikį?“), Lietuvos prozininkas gamtininkas, fotografas, aplinkosaugininkas, radijo laidų vedėjas Selemonas Paltanavičius („Kaip pažinti gamtą? Ar to galima išmokti nesimokant?“), ornitologas, gamtos fotografas Marius Čepulis („Patirtis bendraujant su vaikais per neformaliojo ugdymo veiklą“) ir knygos „Tučių šeima gamtinėja“ autorė, žurnalistė Andrė Balžekienė („Gamtinėti. Kodėl ir kaip tai veikia?“).
Šios konferencijos idėjos autorė ir organizatorė pradinių klasių mokytoja metodininkė J.Vaitkevičienė, organizatorė geografijos mokytoja metodininkė J.Ablėnė kartu su Beržų progimnazijos kolektyvu siekė pagrindinio tikslo – skatinti aktyvų ir efektyvų mokytojų, mokinių bei mokslininkų bendradarbiavimą, dalinantis gerąja patirtimi – ir jis buvo pasiektas. Pedagogai iš visos Lietuvos pasidalino sistemingomis ir nuosekliomis gamtos mokslų žiniomis, praktika, nuolat darbui pamokose bei veiklose taikomais veiklos įgūdžiais, kurie skatina vaikų mąstymo veiklą, problemų sprendimo, tiriamosios veiklos, bendradarbiavimo kompetencijų ugdymą. Dalinosi metodine patirtimi kaip ugdyti palankų aplinkai gyvenimo būdą, kaip formuoti vertybines nuostatas mokykloje bei ikimokyklinėse įstaigose, teikiant ekologijos ir aplinkosaugos žinių, plėtojant šios srities mokinių bei ikimokyklinukų gebėjimus ir įgūdžius.
Konferencijoje buvo giliau pažvelgta į gamtamokslinio ugdymo turinį, kuris yra glaudžiai siejamas su naujomis technologijomis ir jų taikymu, ekologijos, sveikos gyvensenos, gamtosaugos, etikos problemas, bet ir išgirsti, ką šioje srityje yra nuveikę Lietuvos (ir ne tik) vaikai ir pedagogai.
Ikimokyklinio ugdymo pedagogai, dalykų mokytojai, pradinių klasių mokytojai, specialistai turėjo galimybę kartu dalintis patirtimi, įgyta savo veikloje, kurioje ugdo bei lavina mokinių gebėjimus kritiškai ir kūrybiškai mąstyti, sprendžia teorines ir praktines problemas, mato glaudų gamtos ir žmogaus ryšį bei supančio pasaulio vaizdą, imasi asmeninės atsakomybės už aplinkos išsaugojimą, tausoja savo ir kitų žmonių sveikatą.

 

Organizatorės pradinių klasių mokytoja metodininkė J.Vaitkevičienė ir geografijos mokytoja metodininkė J.Ablėnė

Sėkmės istorija

Kas yra kiekvieno iš mūsų sėkmė ir nuo ko ji priklauso? Kiekvienas galime susimąstyti. Niekada nėra vėlu.

Šiandien mūsų mokykloje viešėjo buvęs mokinys Nerijus Žeronas, kuris papasakojo savo kelią nuo mokymosi mūsų mokykloje iki šios dienos – žurnalisto duonos.

5-8 klasių atvirą integruotą su ugdymu karjerai klasės valandėlę organizavo klasių auklėtojų metodinės grupės pirmininkė Jurgita Ablėnė. Nerijus pasakojo, kokie įspūdžiai išlikę apie mūsų mokyklą, toliau mokslus tęsė A.Žemkalnio gimnazijoje. Vilniuje Lietuvos edukologijos universitete baigė lietuvių filologijos studijas. Dirbo laidoje KK2 žurnalistu. Dabar yra LRT laidos Stilius žurnalistas ir Lietuvos edukologijos universiteto ryšių su visuomene vyr. specialistas.

Mokiniai domėjosi, kuo svajojo būti, kai buvo mokinys, kokias teko kalbinti žvaigždes, su kokiais sunkumais susiduria savo darbe.

Nieko nėra lengvo, bet viską galima pasiekti.

 

Linkime tikėti savimi ir siekti savo tikslų.

Geri atlikti darbai gruodžio mėnesį.

Smagios šventinės 5b ir 7a klasės valandėlės

 

Kartais įdomiau, kai pamoką veda kiti mokytojai. 
Gruodžio 8 d. Beržų progimnazijoje viešėjo Vaidilė Vareikaitė, buvusi geografijos mokytoja, barmenė, viešbučio administratorė... iš viso išvardino 10 įvairių darboviečių per 12 metų. 
5–7 klasių mokiniams ji vedė paskaitą-diskusiją, integruodama istoriją, geografiją, ugdymą karjerai. Mokiniams buvo įdomu, kokias šalis aplankė, kaip gyvena migrantai, kodėl taip dažnai keitė gyvenamąją ir darbo vietą. Uždavė klausimus, domėjosi, kodėl Vaidilė pakeitė religiją. 
Kitas „mokytojas“, kita aplinka, kelios klasės – įdomiau baigta mokslų savaitė.

http://www.berzu.lt/naujienos?page=12

Turininga 5b ir 7a popietė mokykloje

Su komanda suorganizuota. Pravesta. Aktyviai joje dalyvauta, Tai  - sporto šventė

Bendradarbiaudami su belgais, sušokom šokį, nufilmavome ir nusiuntėme. Dovanų gavome marškinėlius.

6a ir 10 - okų šeimų vakaras. Pasijuokėme, kai kas ašarą nubraukė, pasidžiaugėme, pašokome...kitoks laikas visų kartu.

Patvirtinimas, kad tikrai dalyvausime projekte.

Dalyvavau renginyje Skaistakalnio bendruomenei - Mandalų piešimas- savęs pažinimas.

Dalyvavau renginyje bendruomenei "Sutartinės" su savo sūnumi, auklėtiniais ir jų tėveliais.

Šaunieji geografai dalyvauja 6-8 kl. geografijos olimpiadoje "Mano gaublys"

6a per klasės valandėlę diskutavo apie svajones, kokios klasės ir klasiokų norėtų, akcentavo, kad nenori jokiais būdais jokių patyčių

4a mokiniai ir mokytoja Jolanta integravo Vandens dieną, ugdymą karjerai ir savaitę "Be patyčių", diskutavo su autobuso vairuotoju, kokių patyčių pasitaiko autobuse.

7a vandens dieną skanauja įvairų vandenį, išryškino mėlyną spalvą, diskutavo apie patyčias.

4b draugiškai paminėjo mėlyną vandens dieną

1b nuotaikingi, kad šią savaitę keičiasi spalvos, kiekvienas nori būti kuo gražesnis, kad nebūtų patyčių

4a ir 6b diskutavo, kūrė šūkius, kad tik neliktų patyčių

4a džiūgavo baltos spalvos fone. Mokiniai per etiką ir tikybą paruošė darbus, kurie eksponuojami koridoriuose.

Kovo 20-24 d. mokykloje vyksta Savaitė be patyčių. Kovo 20d. - žalioji diena

Kovo 11-osios proga apkabinome savo mokyklą ir giedojome tautinę giesmę

Šaunuolė Akvilė ir Neda, Artūras, kad su dailės mokytoja dalyvavo kūrybinių darbų konkurse "Padėka Islandijai"

Vasario 16- oji kitaip

Kalėdinis 5-10 kl. renginys „Muzikinė kaukė 2016"

Štai taip mokiniai užpildė  gerų darbų lapus