Linksmos, judrios estafetės 3-5 klasių. Pajudėti labai sveika ir smagu.

Šeimos samprata; berniukų ir mergaičių skirtumai.

Sportiškoji 3a su mokytoja Jolanta, aktyvūs ir judrūs.

„Kas greitesnis – 10 išbandymų“

Visuomenės sveikatos biuras Panevėžio miesto moksleiviams organizavo estafečių varžybas. Jos skirtos Biuro veiklos 10- mečiui paminėti.  Tikslas  -skatinti dalyvius ir žiūrovus domėtis Biuro veikla bei dalyvauti organizuojamuose renginiuose, gerinant žinias apie savo sveikatos stiprinimą.

Beržų progimnaziją atstovavo 7a klasės 6 mokiniai: Akvilė, Laurita, Neda, Jūras, Klaidas, Kęstutis ir klasės auklėtoja Jurgita Ablėnė, atsakinga progimnazijoje už „Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrosios programos“ įgyvendinimą. Pasiruošti mums padėjo Sveikatos priežiūros specialistė Daiva Griškėnienė.

Dalyvavo 8 mokinių komandos iš miesto. Stabtelėjo 10- yje stotelių: Turėjo įrašyti trūkstamą žodį; išlaikyti lygsvarą; sutvarstyti pirštą; Sumesti kamuoliukus į kibirą; sudėti maisto piramidę; Parišti lūžusią ranką; pasakyti 5 vaistažoles peršalimui; padėti springstančiam; išvardinti dėl ko nereikia rūkyti; pasakyti gaivinimo ABC.

 

Įdomiai, turiningai, prasmingai praleistas laikas, papildytas žinių bagažas.

   Panevėžio Beržų progimnazijos įvairių klasių mokiniai ir mokytojai aktyviai ir judriai leido pertraukas, sportavo per pamokas, patys judėjo ir kvieti kitus įsijungti. 

Judėjimo diena. Pajudėjo ir Beržų progimnazijos mokiniai, bei mokytojai

„Plauk rankas – saugok gyvybes“

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nuo 2009 metų inicijavo judėjimą „Plauk rankas – saugok gyvybes“ ir gegužės 5 dieną paskelbė pasauline rankų higienos diena. „Plauk rankas – saugok gyvybes“ judėjimas planuojamas dešimčiai metų, siekiant paskatinti šalis organizuoti rankų higienos kampanijas, programas ir taip prisidėti prie hospitalinių infekcijų prevencijos ir pacientų gyvybių išsaugojimo. Pagrindinis judėjimo tikslas - gerinti rankų higieną sveikatos priežiūros įstaigose.

Beržų progimnazijoje Gamtosauginio komiteto  nariai paruošė atmintinę „6 rankų plovimo žingsniai“. Gamtosauginės veiklos būrelio nariai kabinetuose iškabino prie kriauklių, kad visi atkreiptume didesnį dėmesį plaudami rankas.

 

Plaukime rankas – saugokime gyvybę.

3a klasė su mokytoja Jolanta propaguoją sveikatinimą, kūno kultūra basomis kojomis.

Tylos pertrauka

Sveikatiados pieno kokteiliai su technologijų mokytoja ir pavieniais 5-8 klasių auklėtojais

Judrioji pertrauka - stalo, judrūs, energingi žaidimai - laikas pralėkė nepastebimai

Sveikatiados pasiūlyta veikla "Sveiko užkandžio rinkimai", surengtos piešinių parodos, gaminti ir ragauti sveiki užkandžiai.

"Burnelė - ne šiukšlynas, skrandis-  ne sąvartynas". Dailės mokytoja su 5-8 klasių mokiniais diskutavo apie sveiką mitybą, piešiniai puošia mokyklos foje.

VSPS D. Griškėnienė išleido stendą pasaulinei AIDS dienai paminėti

Judrioji pertrauka pradinukams

Pagaliau sulaukėme gruodžio 1-osios, kalendorinės žiemos pradžios. 
1–4 klasių mokiniai su savo mokytojomis turėjo puikią progą po ilgos ir sunkios darbo savaitės pailsėti mokyklos kieme. Mokytojos V. Ūsienė, D. Mikėnienė ir O. Ivanauskienė organizavo muzikinę šokio pertrauką, o joms padėjo 5b mokinės. Nuotaiką kėlė balti balionai ir raudonos nykštukų kepuraitės.

Mankštiada

Judėti sveika. Judėti būtina. O kartais taip tingisi.

Beržų progimnazijoje bent kartą per mėnesį stengiamasi išjudinti visus mokinius. Organizuojame Judrias pertraukas. Spalio mėnesio Judriąją pertrauką organizavo pradinių klasių mokytoja Jolanta pakvietusi visus į mokyklos kiemą pašokti, pajudėti. Jai padėjo 7b klasės Kamilės.

Lapkričio Judrioji pertrauka vyko žaidimų vedina. Aktų salėje direktoriaus pavaduotoja ugdymui Milda ir kūno kultūros mokytojas Alvidas kvietė mokinius pašokti, šokinėti maišuose, mėtyti lankus.

Geografijos mokytoja Jurgita kvietė mokinius žaisti žaidimus su balionu. Smagios nuotaikos, pajudėjimas per pertraukas, tai gyvenimo mokykloje paįvairinimas.

Būrelis mokinių paprašė Gamtosauginės veiklos būrelio vadovės Jurgitos į Ledo areną. O kodėl gi ne. Nuvykome. Vaikams dvi valandos ant ledo – puikus judėjimas. Laukia nesulaukia kada bus kita išvyka.

Pakvieskime mokinius dažniau pajudėti, praleisti pertraukas kartu su mumis, mokytojais.

 

 

Jurgita Ablėnė

Rūpinamės sveika mityba

Lapkričio 8 – oji minima „Sveikos mitybos diena“.

Beržų progimnazijoje visą savaitę kiekvieną įėjusį į mokyklą pasitiko stendas, kuriame įdomi ir svarbi informacija apie sveiką mitybą. Stendą išleido 8a mokiniai su klasės auklėtoja A. Makšteliene.

7b klasės mokiniai su auklėtoju A. Kruliu kalbėjosi apie tai, kokius sveikus užkandžius renkasi. Keletą iš jų – paskanavo.

6a klasės auklėtoja R. Ručinskaitė- Špokevičienė su mokiniais pasikalbėjo, kodėl sveikai maitintis verta.

5a klasės mokiniai kartu su auklėtoja S. Arlauskiene organizavo popietę: Sveika mityba: kas tai? Jos metu aptarė sveikos mitybos principus. Taigi, svarbu ne tik tai , ką valgome. Svarbu ir tai, ką geriame. Pasigilino į močiučių geriamų arbatų asortimentą. Patys išbandė klasėje liepžiedžių, šalavijų ir melisos arbatžolių skonį, pasidomėjo jų teikiama nauda žmogaus organizmui bei savybėmis.

5-8 klasių gamtosaugos būrelio nariai su vadove J. Ablėne pasidengė lengvų, skanių užkandžių stalą, ragavo ir spėjo, kas iš kur atvežta, kas auginama Lietuvoje, kodėl sveikiau ne atvežtiniai vaisiai ir daržovės.

2 klasės „Žaliųjų akinių“ būrelio mokiniai su vadove J. Ablėne paskanavo naminių obuolių ir morkų sulčių. Diskutavo apie sveikus užkandžius, piešė netradiciškai sveikus užkandžius ir surengė piešinių parodą.

Sveikai valgysime, sveikai gyvensime.

 

Jurgita Ablėnė

Smagios dvi judrios pertraukos žaidžiant.

3a klasės mokiniams VSPS Daiva Griškėnienė pravedė užsiėmimą apie dantukų priežiūrą

Stendas "Sveikos mitybos dienai"

 

2017-11-08 vyko 1a klasės mokinių  ir darželio "Draugystė" priešmokyklinių grupių vaikų bendradarbiavimo renginys įgyvendinant  sveikatinimo projektą "Mes sportuojame visi, todėl esame sveiki". Vyko viktorina "Ką žinai apie sveikatą?", kurią organizavo auklėtojų komanda. Renginyje vaikai turėjo atsakyti į pateiktus klausimus, sudėlioti dėliones, teisingai suklijuoti sveiko maisto piramidės modelį. Abi komandos pasirodė puikiai , todėl buvo apdovanotos padėkos raštais ir dovanėlėmis. Nuoširdžiai džiaugiamės gražiu bendradarbiavimu su darželio "Draugystė" bendruomene. V.Ūsienė ir O.Ivanauskienė

Judrioji pertrauka

7a komanda konkurse "Sveikuolių sveikuoliai" užėmė trečią vietą mieste.Sveikinimai.

5-6 klasių konkurse "Sveikuolių sveikuoliai" 5b komanda laimėjo II vietą. Sveikinimai


Kaip ir visos Lietuvos pradinių klasių mokiniai, taip ir mūsų mokyklos pradinukai spalio 10 d. paminėjo sveikai, energingai ir su šypsena. Sveikos mitybos projekte "Košės diena" dalyvaujame nuo 2014 metų. Džiaugiamės galėdami leisti vaikams suprasti sveikos mitybos igūdžių svarbą jų gyvenime, gebėti pasirinkti tinkamą meniu bai valgyti pusryčius su nuotaiką. Šiais metais ta diena buvo ypatinga, nes valgėme valgykloje, mokytojos pasipuošusios prijuostėmis ir kepurėlėmis su meile dalino manų košę ant jos uždėdamos gardžią juodųjų serbentų uogienę, kurią išvirė mokytoja Jolanta. 1-4 klasių mokiniai gardžiai ragavo manų košę, klausėsi pamokėlės apie grūdų naudą jų augančiam ir aktyviam organizmui. Iš didelio valgymo nebūsi bagotas, tik pilvotas

Paminėjome Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Mokiniai rašė, diskutavo - kas yra laimė?

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė išleido stendą ir organizavo akciją

Dalyvavome 4-ajame Solidarumo bėgime

 

Rugsėjo 29 d. mokyklos 1–8 klasių mokiniai dalyvavo 4-ajame Solidarumo bėgime. Prie jų prisijungė ir nemaža dalis mokytojų. Šį solidarumo bėgimą inicijavo geografijos mokytoja J. Ablėnė, o organizavo socialinė pedagogė A. Narkevičienė. 
Šiais metais mūsų tikslas – apibėgti mokyklą. Bėgimu siekėme skatinti solidarumą tarp skirtingų kultūrų, socialinės aplinkos ir įvairaus amžiaus moksleivių. Visiems dalyviams buvo įteikti lipdukai „Apibėgau mokyklą 2017“, o klasėms – padėkos raštai.
KARTU GALIME VISKĄ!